
Перший автомобіль марки Cadillac з'явився у 1902 році. В американських істориків для машин цього періоду є спеціальний термін "motor carriages" (моторні карети). Власне, більшість перших автомобілів і були кінними каретами з прилаштованими двигунами.

Cadillac не був винятком. Його первісток Модель А 1902-1903 років зовні був набагато ближчий до карети, ніж до автомобіля в сьогоднішньому розумінні. Найпростіший відкритий кузов без дверей, агрегати розміщені там, де знайшлося для них місце. Змієвик системи охолодження встановлений спереду, а одноциліндровий двигун потужністю 10 к.с. в комплекті з планетарною 2-ступінчастою коробкою передач знаходився під переднім сидінням. Для доступу до нього подушку необхідно відкинути. Таку саму процедуру слід було виконати і для заправки бензином, оскільки водій в прямому розумінні слова сидів на бензобаку.

На робочому місці водія не встановлювалось жодних приладів. З органів управління були тільки:
рульове колесо,
дві педалі - газ і гальма
дві рукоятки - управління запалюванням і перемикання передач.

Ліхтарі ацетиленові. Запуск двигуна відбувався вручну, за допомогою заводної рукоятки. Перші електричні стартер і фари з'явилися тільки через десять років. Оскільки двигун знаходився майже в центрі машини, вали для ручки запуску двигуна виведені з боків. Їх можна знайти під кузовом перед передніми крилами.
Ведучі колеса задні, з ланцюговим приводом від коробки передач. Ланцюг крутить зірочку в центрі моста (тут вже є диференціал!). Від неї вже крутний момент передається на півосі. Підвіска на напівеліптичних ресорах.

Кузов на цьому автомобілі типу тонно (tounneau), що в перекладі з французької означає "бочка". Доступ до двох задніх сидінь відкривався через вузеньку двері-хвіртку в задньому борту.

Автомобіль розганявся до 56 км/год.
На Нью-Йоркському автосалоні 1903 року, де відбувся прем'єрний показ Моделі А, вона привернула увагу багатьох. Компанія Cadillac отримала замовлення на 2286 машин загальною вартістю 1,8 мільйона доларів. З таким стартовим капіталом Cadillac отримав шанс стати однією з провідних автомобільних компаній світу. І він його не упустив.
На сьогодні в світі збереглося близько двох десятків таких автомобілів. |