Автолюбитель ГоловнаРеєстраціяВхід Субота
31.07.2021
19:19
Вітаю Вас Гість | RSS
Головне меню
     ІСТОРІЯ
Автомобілі України
Автомобілі СРСР
Автомобілі Європи
Автомобілі Америки
Автомобілі Африки
Автомобілі Азії
МАЙСТЕРНЯ
По моделях

ЛЮДИ
Block content
Головне меню
 Історія компанії Mack 

У 1891 році брати Мак — Джон і Август — придбала в Брукліні автомобільну фабрику «Fallesen & Berry» і вирішили перепрофілювати фабричне виробництво автофургонів на випуск моторних екіпажів. У 1894 році зі своїм капіталом до них приєднується їх третій брат, Вільям, власник механічного заводу в Скрентоні.

У 1901 році, на заводі в Брукліні брати Август, Джон і Джозеф Маки сконструювали свій перший автомобіль. Це був автобус місткістю 15 осіб, оснащений двигуном потужністю 36 к. с. Автобус було продано і він успішно експлуатувався в Нью-Йорку. Саме тоді почалася історія компанії Mack Bros. Motor Cars Company.

Компанія швидко росла і розвивалась. Особливо це стало помітно у 1905 році. Коли для подальшої роботи знадобилось розширення виробничої території, було прийняте рішення про відкриття нового заводу в штаті Пенсільванія, місті Еллінтон. На цьому заводі планувався випуск вантажних автомобілів і автобусів.

В тому ж році з конвеєра зійшов перший вантажний автомобіль братів. Його виготовили на автобусній базі з можливістю перевезення вантажів до 5 т. Автомобіль спорядили механічною трансмісією власного виробництва і двигуном потужністю 50 к. с. Через деякий час двигуни компанії Mack Bros. Motor Cars Company здобули таку популярність, що їх стали закуповувати для своїх вантажівок інші автомобілебудівні компанії Америки і Європи. Це дозволило компанії стати визнаним лідером по виготовленню двигунів.

У 1910 році компанія Mack могла запропонувати своїм клієнтам вже дві лінії вантажівок: перша, Junior, включала в себе невеликі машини для перевезення вантажів від 1 до 2 т., а друга, Senior, - важкі автомобілі вантажопідйомністю від 4 до 7,5 т. Цього ж року компанія випустила пожежний автомобіль, оснащений краном і драбиною. Він був розроблений як спеціальне замовлення для невеликого містечка Моррістаун в штаті Нью-Джерсі.

Машина  виявилася досить вдалою розробкою. Працюючи в цьому напрямі, компанія випустила свій перший пожежний насос, оснащений приводом двигуна внутрішнього згоряння, і продала його місту Сінвід в штаті Пенсільванія. В тому ж 1911 році Mack Bros. Motor Cars Company викупила завод, що виготовляв шасі і двигуни, у місті Плейнфілд, після чого брати Маки прийняли рішення про перетворення компанії в холдинг. International Motor Company – так тепер звучала назва компанії. В холдинг, крім Mack, увійшли філіал швейцарської фірми Saurer і маленька компанія Hewitt.

У холдингу формувалося непогане майбутнє. Всі три його напрямки продовжували успішно випускати машини, які користувалися попитом. Але, незважаючи на це, з 1912 року між братами почалися перші конфлікти на фоні конкуренції, які плавно переросли у великі фінансові труднощі.

В результаті кризи компанії була заснована нова корпорація - International Motor Truck Corporation. Не зумівши піти на компроміс, першим покинув компанію Джек Мак (у 1912 році), заснувавши при цьому нову фірму. За ним пішли Джозеф і Август. Останній з братів, Віллі Мак, у 1916 році заснував свою власну фірму по виробництву невеликих вантажівок під назвою Mackbilt, а на початку 20-х років теж покинув International Motor Truck Corporation. У березні 1922 року компанія знову була перейменована у Mack Trucks Incorporated, через виникнення патентових непорозумінь із компанією International Harvester.

Наступного року після того, як пішов перший із засновників компанії, у 1913, підрозділом Hewitt була створена вантажівка Mack AB з можливістю перевезення вантажів масою до 2,5 тонн. Машина була оснащена 4-циліндровим двигуном, потужністю 30 к.с., ланцюговим приводом коліс, штампованою рамою і гальмами задніх коліс. Ця модель випускалась аж до 1936 року.  В результаті модернізації, в останніх випусках авто оснастили 2-ступінчастою конічною коробкою передач, електричним стартером, освітленням, пневматичними шинами і закритою кабіною.

У 1916 році був випущений автомобіль моделі АС, знову ж таки розроблений інженером з підрозділу Hewitt - Альфредом Мейзьюрі. Цей автомобіль став найвідомішим серед всіх, які коли-небудь випускали. Завдяки своїй зовнішності (масивному і вузькому капоту, низькій посадці, широко розставленим колесам і величезним фарам), вантажівка отримала прізвисько «бульдог», а пізніше це прізвисько було виражене і в логотипі компанії. Автомобіль оснащувався рядним 4-циліндровим двигуном потужністю 75 к.с. і механічною чотирьохступінчастою коробкою передач. Його конструкцію складали штампована рама (із хромонікелевої сталі, литі із легованої сталі циліндри, а також цілий ряд деталей із сплавів алюмінію. Після першої модернізації у 1923 році під капоти цих авто ставили 6-циліндрові 97- і 120-сильні мотори, а з 1932 року їх оснастили 150-сильними 6-циліндровими двигунами.

У 1927 році компанія випустила на ринок новий варіант моделі АС. Ним став легший грузовик АК, оснащений мотором, потужністю 70 к.с., карданним приводом і подвійною головною передачею. З 1927 року його прототипи випускались з двома і трьома осями, 150-сильним двигуном і можливістю перевозити вантажі масою до 10 тонн. Через рік були розроблені і випущені відразу декілька нових моделей вантажівок із серії В. Це були автомобілі з вантажопідйомністю від 1 до 8 тонн, які комплектувались двигунами від 57 до 128 к.с., 4- або 5-ступінчастими коробками передач, різними по розміру шасі і двома видами кабіни.

У 1933 компанія Mack Trucks Incorporated вивела на ринок абсолютно нову модель вантажівки. Автомобіль серії С мав напівкапотну конструкцію, два види двигунів потужністю 108 і 117 к.с., та міг перевозити вантажі масою від 5,5 до 7 тонн.

Через три роки почався випуск ще однієї лінії – Е. До неї входили: пікап ED з 6-циліндровим 67-сильним двигуном Continental; фургони вагонного типу ЕВ і ЕС; капотні вантажівки ЕН, ЕЕ и EF вантажопідйомністю від 5,5 до 8,9 тонн, оснащені 6-циліндровими моторами, потужністю від 70 до 90 к.с.

У 1937 році на заміну моделям АС і АР прийшла лінія капотних важковаговиків F, до якої входили відразу декілька машин FG, FJ, FK і FP. Їх вантажопідйомність складала від 15,9 до 22,7 тонн, під капотами стояли двигуни максимальної потужності до 117 к.с. А у 1940 пройшла презентація лінії L: це були потужні магістральні тягачі LF, U і LM, виготовлені на спеціальних шасі.

В час війни компанія випускала вантажівки-важковаговики для потреб армії. За весь період з 1941 по 1945 рік було випущено 26 000 воєнних вантажівок. Після війни, як і багато інших компаній, Mack Trucks Incorporated випускала старі моделі машин. Нова Лінія була представлена тільки в 1950 році. У її складі були вантажівки з індексами від А-20 до А-50. Всі вони оснащувались потужними бензиновими 160-сильними двигунами. Потужніші моделі А-51Т, А-54Т і A-54S були оснащені новим дизельним мотором END-510. Але, на жаль, ця лінія була майже «проваленою».

У наступні роки компанія оновила модельний ряд L, який, в принципі, вважався найуспішнішим у післявоєнний час. 1953 рік почався з виходу оновлених версій лінії В, виготовлених з обтікаючими суцільнометалевими кабінами, а також тягача для магістральних перевезень серії Н. У 1954 вийшли моделі В-20 і В-30, а у 1956 з’явився найлегший вантажний автомобіль цієї марки - пікап В-10.

У 50-60-ті роки випускалось дуже багато видів автомобілів, але маленькими партіями. Компанія намагалась знайти оптимальну конструкцію машин і, головним чином, тягачів. У 1962 на ринок вийшла оновлена серія F, оснащена потужними (від 180 до 375 к.с.) дизельними двигунами, яка виявилась достатньо вдалою. У 1965 компанія презентувала нову серію R, яка включала в себе 2- і 3-вісні тягачі різної потужності.

Наступний випуск модернізованих вантажівок відбувся у 1975 році – з конвеєра зійшов безкапотний тягач Cruiseliner, що комплектувався як власним двигуном, потужністю 235 к.с., так і мотором V8 Detroit Diesel (525 к.с.). Через два роки, у 1977, був презентований найпрестижніший тягач компанії – RW Superliner. Виготовлений у класичному фірмовому стилі (з кутастими формами і великою хромованою решіткою), він комплектувався двигунами різної потужності (від 175 до 550 к.с) і напівавтоматичною коробкою передач.

В кінці 70-х компанія переживала важкі часи, і 20% її акцій викупив концерн Renault. В результаті такої співпраці на американський і австралійський ринки вийшли французькі середньогабаритні вантажівки.

У 1984 році, після загострення кризи, компанія зупинила випуск відразу декількох моделей, сконцентрувавши свою увагу і засоби на серії будівельних машин: бетономішалок, самоскидів і тягачів лінії RB600/690.

До 1990 компанія Mack Trucks Incorporated стала філіалом концерну Renault. На початку десятиріччя стартувало виробництво комфортніших вантажівок і магістральних тягачів з обтічними формами кузова і зручними, просторими салонами кабіни. У 1996 році машини були укомплектовані електронними контрольно-діагностичними системами V-MAC другого покоління а у 1998 – третього покоління.

В кінці 90-х під маркою Mack випускались розвізні безкапотні грузовики серії MS, капотні автомобілі серії CS (з можливістю перевезення вантажів масою до 7,5 тонн), багатовісні шасі для бетонозмішувачів, сміттєвозів и монтажу будівельного обладнання. У 1999 році була презентована абсолютно нова модель магістрального тягача Vision з більш обтічними формами, ніж його попередники, зі спальними відсіками, новим 6-циліндровим дизельним двигуном, об’ємом 12 літрів і потужністю від 304 до 466 к.с.

18 грудня 2000 року Юридичний Департамент США схвалив купівлю частини активів MACK шведським концерном Volvo.

З червня 2001 року компанія Mack виготовляє багатоцільові універсальні серії Granite™ і Freedom™. Пріоритетним напрямком діяльності компанії стає випуск важкої вантажної техніки для гірських розробок і будівництва.

За весь час свого існування автомобілі марки Mack завжди відрізнялись високою якістю комплектуючих і збирання авто. Тому концерн Mack Trucks Incorporated вважається одним із кращих виробників вантажного транспорту у світі. Вантажівки Mack до сьогодні успішно випускають і використовують у багатьох країнах.

Джерела:

http://www.alta.by/istoriya-brenda-mack

http://wiki.gruzovik.com/Mack

Кошик
Ваш кошик порожній
Пошук
Реклама
Місце реклами
Ми у соцмережах
Сторінки у Facebook:
Автолюбитель. Колеса історії
> Інструменти

Контакти
avtolubitel.if@gmail.com

Copyright Avtolubitel© 2021